کنفرانس مدیریت خون بیمار پنجشنبه 20 آبان 1395 در مرکز همایش امام خمینی بیمارستان امام خمینی تهران با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون، مسئولین و اعضای هیئت علمی موسسه عالی آموزش و پژوهشی طب انتقال خون، سازمان انتقال خون و جمعی از پزشکان و کادر مراکز درمانی برگزار شد.
در این کنفرانس یک روزه که به همت موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون و با همکاری سازمان انتقال خون ایران، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران و انجمن علمی انتقال خون برگزار شد ، 14 تن از استادان و متخصصان به نام از ایران و یک سخنران از سوئد مطالبی را درباره موضوعات مرتبط با مدیریت خون بیمار ارایه کردند.
در کنفرانس مدیریت خون بیمار که دارای امتیاز بازآموزی برای متخصصان مختلف گروه های پزشکی از جمله جراحان عمومی و تخصصی، زنان و زایمان، بیهوشی و مراقبت های ویژه، علوم آزمایشگاهی و آسیب شناسی، هماتولوژی، خون و سرطان بود، جمعی از پزشکان، متخصصان و کادر درمانی شرکت کرده و از نزدیک باآخرین مباحث و روش های مدیریت خون بیمار آشنا شدند.
همچنین در حاشیه این کنفرانس تعدادی از شرکت هایی که در حوزه انتقال خون فعالیت دارند، در قالب نمایشگاهی تخصصی حاضر شدند که این نمایشگاه از سوی سخنرانان و شرکت کنندگان در کنفرانس مورد بازدید قرار گرفت.
شرکت درمان یاب سلامت پویا به عنوان اسپانسر پلاتینیوم این کنگره با هدف معرفی محصولات جدید کمپانی فرزنیوس کابی ( شامل دستگاه C.A.T.S ) و همچنین افزایش سهم سایر محصولات کمپانی در بازار با معرفی متمرکز آنها ، در غرفه خود پذیرای شرکت کنندگان منجمله مدیرعامل سازمان انتقال خون و معاونین سازمان ، پزشکان بیهوشی ، جراحان و … بود.
لازم بذکر است 17 تا 22 آبان به عنوان روز جهانی مدیریت خون بیمار نامگذاری شده است و به همین مناسبت کشورها با برگزاری برنامه های گوناگون و همایش های علمی و آموزش های عمومی و تخصصی در فرهنگسازی مدیریت خون بیمار که از مفاهیم جدید و پیشرفته در طب انقال خون است، تلاش می کنند.